Eva Hajská | Názory pacientů | Ceník | O mně | Fórum | Kontakt | Milénova 4, Brno, 638 00 | info@evahajska.cz | +420 602 423 814
Průběh vstupní konzultace Ordinace Ceník O mně Názory pacientů / Reference Diskuzní fórum Kontakt

Tradiční čínská medicína
a akupunktura
Japonská akupunktura Břišní akupunktura Fytoterapie - České byliny Iridiologie Diagnostika z jazyka Tuina Moxování Aurikuloterapie Dietologie

Mohlo by vás zajímat:

Zásady zdravého stravování dle osvědčených poznatků naturopatie Alergie a potravinová intolerance Vysoký krevní tlak Arytmie a palpitace Cévní mozková příhoda Kardiovaskulární dieta Křečové žíly Myomy a cysty Premenstruační syndrom - PMS Endometrióza Menoragie Dysmenorea Menopauza Zažívání Dlouhá polévka Diety Autoimunitní choroby Revmatoidní artritida Onemocnění nadledvinek Nedostatečná činnost štítné žlázy (Hypotyreóza) Nadměrná činnost štítné žlázy (Hypertyreóza) Roztroušená skleróza Nespavost Chronický únavový syndrom Migrény Osteoporóza Imunita Astma Autismus Těžké kovy - Chelatace České byliny Těhotenství a výživa Cukrovka - Diabetes Stres a jak se s ním vyrovnat

Arytmie a palpitace

Arytmie léčba

Arytmie léčba

Palpitace

Palpitace se popisuje jako zvýšené uvědomování si srdečního rytmu, často spojené s pocitem neobvykle rychlého, pomalého či nepravidelného rytmu. Bušení srdce si obvykle uvědomujeme při rozrušení, velké námaze, velké radosti, strachu, trémě či stresu. Pokud však dochází k vnímání srdečního tepu bez těchto okolností, může to naznačovat onemocnění. Zvláště pokud je tento pocit dlouhotrvající, neodeznívá a vyskytují se i pocity zástavy srdce.

Palpitace mohou vzniknout ze zvýšeného dlouhodobého stresu. Často je mívají lidé se sníženou funkcí štítné žlázy nebo anemické hubené dívky. Tepání srdce může naznačit i anémii. Např. ležíte v posteli a najednou slyšíte tlukot srdce.

Arytmie

Arytmie je porucha srdečního rytmu. Jestli je nižší frekvence tepů /pod 60 tepů za min/ jedná se o bradykardii. U vyšších frekvencí srdeční akce je to tachykardie /nad 100 tepů za min/.

Podle tradiční čínské medicíny se jedná o nedostatečnost krve a tím pádem nedostatek železa. Srdce hodně pumpuje, ale „naprázdno“. Může to být i oheň v nadbytku, uzavře se uvnitř a horko se ven nedostane. Při arytmii je jazyk nafialovělý nebo jsou fialové žilky pod jazykem zvětšené.

Léčba a doplňky stravy

Cílem léčby je upravit životní styl a u těchto obtíží bych určitě doporučila: vynechat kávu, nikotin a často i léky na zklidnění.

Nejdůležitější je zařadit do svého jídelníčku potraviny s vyšším obsahem minerálních látek:

Výborné na kardiovaskulární systém jsou jakékoliv fazole. Denně jíst 6-8 fazolí, patří do léčebného životního stylu.

Doporučuji přidat do jídelníčku potraviny bohaté na omega 3. Rybu kupujeme chlazenou, ne hluboce zmraženou. Jestli volíme rybí konzervu, tak pouze rybičky ve vlastní šťávě, ne v oleji. Denně používáme olej lněný, dýňový a jiné. Doplnit také vitamin D3.

Vitamin E je nejčastěji podáván při kardiovaskulárním onemocnění. Najdeme ho i ve všech oříšcích. Arašídy nedoporučuji. Většina pacientů má nadbytek omegy 6. Jedná se jistě o saturované tuky ve stravě. Proto úplně odstranit uzeniny, snížit spotřebu červeného masa a vyřadit sušenky se ztuženým tukem. Nadbytek omegy 6 působí pro-zánětlivě, pro-arytmicky. Zatímco omega 3 jsou antiarytmické.

Doporučuji přijímat antioxidanty obsažené v bobulovitém ovoci, kustovnici, acai, mangostanu.

Při onemocnění je přijímání minerálů, aminokyselin a dalších důležitých látek jenom ze stravy často nedostačující. Proto je nutné zařadit suplementaci přes doplňky stravy, kterými tyto látky doplníme. 

L-Carnitin – nutrient, kterého deficit může způsobit problém se srdeční energií. Acetyl L-Carnitin urychluje ATP energii, nastartuje lépe buňku srdečního svalu a transportuje omegu 3 do mitochondrií. Také nám odbourává tuky.

Arginin je aminokyselina, která zlepší průtok srdce a mozku.

Zinek je důležitý pro udržování zdraví arteriálních stěn, poněvadž zpevňuje pojivové tkáně.

PRAVIDELNÝ POHYB, RELAXAČNÍ TECHNIKY, HLUBOKÉ DÝCHÁNÍ

Jak začít? Hned ráno si lehneme na podložku a zhluboka dýcháme. Pak začneme příslušné cviky k zdravotním potížím. Udržovat si stálou zdravou váhu je prevence podprahového zánětu.

BYLINNÁ LÉČBA

Z bylin na arytmii výborně působí: saturejka, hloh, srdečník a jiné. Arytmie bývá často nervového původu, proto se přidávají byliny, tzv. nervinia.

Domluvte si u mě termín osobní konzultace,
zeptejte se na cokoliv

Jméno*
Telefon*
E-mail*
Požadavek / Zpráva*
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vaše informace u mě vždy zůstanou v bezpečí.
Máte oslabený imunitní systém a křečové žíly? Je vám často zima nebo se nadměrně potíte? Bolí vás záda, svaly či klouby? Trápí vás silné migrény? Obtěžují vás gynekologické problémy? Nedaří se vám zhubnout, potřebujete poradit s jídelníčkem? Trápí vás kožní problémy, astma, alergie či nespavost?

Názory pacientů

Paní Eva byla moje záchrana po několikatiměsíčních bolestech mé bederní páteře. Byl jsem již dvakrát operován a chirurgové, physiotherapeuti a ortopedove mi nedávali už skoro žádnou naději. Už jsem se smířil s tím, že skončím na vozíčku. Nikdo mi nedokázal pomoci.

Diky alternativním metodám paní Evy nemám žádné bolesti, mohu normálně chodit. Pani Eva okamžitě poznala přícinu a starala se o moje uzdravení.

Paní Evu mohu vřele doporučit. Je to výzva pro všechny, komu lékaři nemohou pomoct, pro ty, kteří se chtějí vyhnout nepotřebným a bolestivým operacím, které stejně nic nepřinesou. A také pro ty, kteří nechtějí polykat léky proti bolestem. Lékům, které mají silné vedlejší účinky a nedostanou se ke kořenu příčiny. 
Děkuji paní Evo.

M. K.

Hezký večer paní Hajská,
děkuji za vytvoření účtu na DNA life. Jinak musím pochválit kyčel mě bolet přestala a už ji cítím  jen nepatrně. Moooc děkuji. :-) Bylo u Vás dobře a těším se na další setkání.

Pěkné, úspěšné dny,
jste skvělá.

B. Z.

Dobrý den, paní Hajská, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za úlevu a zlepšení mého zdravotního stavu. Díky Vaší léčbě jsem zdravější, zlepšila se alergie, imunita a snížily se bolesti zad, bolesti hlavy vymizely. Děkuji a těším se na další setkání. Přeji krásný den.

Jarmila N.

Jsem starší člověk, který dříve trpíval bolestmi zad. Bolesti se opětovně, pravidelně vracely. Moje žena mi proto domluvila termín u paní Evy Hajské a tak jsem její léčbu vyzkoušel. Musím říci, že hned po první návštěvě, jsem se cítil jako změněný, takový lehčí, nevím, jak bych tento stav přesně popsal. Od té doby za paní Evou chodím preventivně po 2 měsících a pociťuji úlevu. Léčba mi zabírá, cítím se stále jako mladík.

František K.

Chtěla bych poděkovat paní Hajské, která mě pomohla od bolesti kloubů v důsledku revmatoidní artritidy a necitlivých prstů na noze. Po návštěvě u ní se cítím dobře, bolesti pominuly a noha je opět v pořádku. Po dlouhé době mohu spát bez bolestí. Děkuji jí za lidský a milý přístup, za nevšední snahu pomáhat a hledat řešení mých problémů.

Sýkorová B.

Chtěla bych napsat ohlas na léčbu břišní akupunktury a zároveň i poděkovat paní Hajské. Měla jsem zánět zubního nervu. Zubař se rozhodl dát na 10 dní léčivou vložku, ale připravoval mě na variantu vytahování zubních nervů. V rámci tohoto mezičasu jsem chodila na břišní akupunkturu, zaměřenou na odstranění zánětu v daném místě a hned po každé procedúře byla bolest nižší a co více, bolest se nevracela. Zkusila jsem používat i protizánětlivou kurkumu, výplachy bylinkami, ale účinek nebyl žádný. Skutečně mám zkušenost, že díky břišní akupunktuře jsem předešla bolestivému zákroku. Zub mám teď normálně zablombovaný a bez komplikací. Mohu jen doporučit při akutním stavu zkusit i takovou alternativní léčbu.

P.K.

Děkuji vřele pani Hajské za necelé roční léčení tinkturami,doplňkami stravy a japonskou akupunkturou. Také svým empatickým a milým přístupem k člověku.Dokáže člověka vyslechnout i jako psycholog,případně poradit v jeho chování.Léčila jsem si u pani Hajské zánět dělohy a s tím související bolest po orgazmu.Já věřila že se vyléčím,manžel byl skeptický,nakonec jsme se dočkali oba dva a já jsem velice vděčná paní Evě za její usílí a snahu mě léčit.Podrobně se vyptává na různé situace které by mohly zdraví ovlivnit a podle toho určuje správnou léčbu.

Dále oceňuji tinkturu s bylinkou proti pocení,protože jsem žena v klimakteriu a tato neřest mě obtěžovala. Když sedím a konzultuji s pani Hajskou můj problém,cítím se s ní jako s kamarádkou,je to moc milá dáma!

Havlíková

Chtěla bych tímto velmi poděkovat paní Evě Hajské, která mi nesmírně pomohla při léčbě revmatoidní artritidy. Než jsem k ní přišla, tak jsem trpěla silnými bolestmi malých kloubů, kdy bez léků na bolest jsem nemohla vyjít z domova. Od revmatologa jsem dostala již kortikoidy, z čehož jsem byla nešťastná. Asi po dvou měsících, kdy jsem navštívila paní Evu Hajskou, se můj zdravotní stav velmi zlepšil, léky na bolest vůbec neberu a revmatolog mi začal snižovat i dávku kortikoidů. V období podzim – zima, které je pro revmatiky nejhorší je mi dobře, necítím žádné bolesti. Zlepšil se i můj psychický stav. Paní Hajská léčí nejen fyzickou stránku, ale také psychickou. Je velmi milá, příjemná a po návštěvě u ní se cítím o 100% lépe.

Lidka F.

Přibližně deset let jsem trpěla gynekologickými potížemi způsobenými především kvasinkovou infekcí, která se neustále vracela. Západní medicína mi nedokázala pomoci, neboť na základě diagnostických metod mi bylo sděleno, že jsem zdravá a ,že se nedá nic dělat. Paní Hajská mě těchto problémů zcela zbavila během přibližně roční léčby.

Klára S.

Zjistila jsem, že metoda japonské akupunktury je skutečně bezbolestná a překvapila mě její účinnost. Trpěla jsem pravidelnými migrénami, kterých intenzita se začala oslabovat díky tomu, že paní Eva léčila příčinu bolestí komplexně: japonskou akupunkturou, úpravou jídelníčku a tinkturami.

Taky chci každému doporučit zakusit její osobní empatický přístup k jakémukoliv problému, který řeší komplexně v rámci svých možností.Taky nevšednou ochotu naslouchat klientovi a společně s ním hledat cestu k uzdravení. Dělá opravdu maximum, aby pomohla.

Eva Č.
Zobrazit více zkušeností od pacientů