Eva Hajská | Názory pacientů | Ceník | O mně | Fórum | Kontakt | Milénova 4, Brno, 638 00 | info@evahajska.cz | +420 602 423 814
Průběh vstupní konzultace Ordinace Ceník O mně Názory pacientů / Reference Diskuzní fórum Kontakt

Tradiční čínská medicína
a akupunktura
Japonská akupunktura Břišní akupunktura Fytoterapie - České byliny Iridiologie Diagnostika z jazyka Tuina Moxování Aurikuloterapie Dietologie

Mohlo by vás zajímat:

Zásady zdravého stravování dle osvědčených poznatků naturopatie Alergie a potravinová intolerance Vysoký krevní tlak Arytmie a palpitace Cévní mozková příhoda Kardiovaskulární dieta Křečové žíly Myomy a cysty Premenstruační syndrom - PMS Endometrióza Menoragie Dysmenorea Menopauza Zažívání Dlouhá polévka Diety Autoimunitní choroby Revmatoidní artritida Onemocnění nadledvinek Nedostatečná činnost štítné žlázy (Hypotyreóza) Nadměrná činnost štítné žlázy (Hypertyreóza) Roztroušená skleróza Nespavost Chronický únavový syndrom Migrény Osteoporóza Imunita Astma Autismus Těžké kovy - Chelatace České byliny Těhotenství a výživa Cukrovka - Diabetes Stres a jak se s ním vyrovnat

Astma

Astma - příznaky a léčba

PROSÍM POZOR: Aktualizovanou verzi tohoto článku nyní najdete na mém novém webu

Je chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest, se záchvaty dušnosti a kašle. Může být spojené i s přecitlivělostí imunitního systému. Jedná se zde buď o infekční, nebo alergický problém. Aktivní záchvaty astmatu bývají způsobeny zvýšenou smrštitelností okolního hladkého svalstva. Průdušky se stáhnou a pacient se nemůže nadechnout. Tím dochází k astmatickému záchvatu. Hladké svalstvo nemůžeme ovlivnit. Nadměrná činnost dýchacího svalu je výsledkem trvalého zánětu, reagující na různé alergeny, infekce, viry, prach, pyly, roztoče, plísně … 21 % lidí trpí přecitlivělostí na salicyláty – jsou to látky užívané k léčbě bolesti a snižování teploty, např. antipyretika. Organismus může být vystaven i toxickému zatížení, např. chemikálie, tabákový kouř, znečištěné ovzduší, barvy, těžké kovy v organismu. Podle výzkumu je 66 % populace alergická na barviva a konzervanty – nejvíce na sulfátové složky E 220–224.

Problémy u nekojených dětí

Dítě, které bylo nekojené, nebo kojené krátce pouze 2-3 měsíce, trpí opakovanými angínami, záněty středního ucha a často u nich dochází k operací mandlí… V 6 nebo třeba i v 8 letech u těchto dětí často začíná astma, nebo může mít dítě alergie či ekzémy. Předpovědět to, zda bude astmatické dítě trpět astmatem i v dospělosti, není možné, ale pravdou zůstává, že zhruba polovina astmatických dětí z této nemoci „vyroste“.

Příznaky astmatu jsou:

Jaterní či žlučníkové astma a jeho projevy

Podle tradiční čínské medicíny znamená astma nadbytek horka v játrech. Záchvaty astmatu ani nemusí doprovázet typický kašel, může se jednat o dušnost, tíseň na hrudi mezi 1. - 3. hodinou ranní. Jedná se zde o jaterní, nebo žlučníkové astma. Zde nám určitě nepomohou žádné inhalátory atd. Člověk je chybně vedený jako astmatik. Zde je klíčové si na noc uvařit anýzový čaj, nebo si vypít malé množství olivového či sezamového oleje – lze i jiný. Žlučník se v noci nezatahuje ani nesvírá, jak by měl, proto potřebuje větší dávku oleje.

Astma a zažívací problémy

Skutečný astmatik se pozná podle toho, že nemá záchvaty v hodině jater a žlučníku, mezi 1. - 3. hodinou, ale v době plic mezi 3. - 5. hodinou. Dýchací potíže mohou způsobit i dlouhodobé problémy se zažíváním, pálení žáhy. Časté krkání a opakované zvracení leptá sliznice a může dokonce dojít k dýchacím potížím. Trápí nás žaludek a následuje záchvat kašle. Je to tím, že spousta lidí s astmatem je zároveň diagnostikována na reflux. Záklopka mezi jícnem a žaludkem se úplně neuzavře, jídlo se jim vrací. Podráždění způsobují žaludeční kyselé šťávy, tyto šťávy se mohou dostat až do plic a tím nám vzniká astma. Když se pozdě večer najíme, tak se nám reflux nebo astma zhoršuje. Tady platí, nepřejídat se navečer bílkovinovou stravou, ale večeřet spíše sacharidová jídla. Po čaji z jablečníku a ženšenu se nám lépe tráví a dýchá. Myslím si, že všechno začíná špatným zažíváním. Alergeny, přecitlivělostí na určité potraviny, se nám naruší střevní flóra – obranný štít našeho organismu, a tím se nám zvýší propustnost střev. Toxiny ve střevech zůstávají, ale minerály a vitaminy se do nich nedostanou. Ve střevech probíhá kvasící proces, proto je nutné nejdříve střeva vyčistit, a to nejlépe čistícími bylinami, např. Lapačo, ořešák, pelyněk…

Alergické astma

Při alergickém astmatu je důležité řešit stravu, alergeny, intolerance nebo přecitlivělost na určité potraviny. Nejčastějšími alergeny a intolerancemi bývají kravské mléčné výrobky, bílá mouka nebo arašídy. Astma spadá do tzv. atopické trojky – atopický ekzém, senná rýma a právě astma. Potřebujeme správně určit, co astmatický záchvat způsobuje. Ke každému druhu astmatu přistupujeme jako k zánětu, měli bychom určit, jestli se jedná o zánět infekční, chemický, toxické zatížení a podle toho se může odvíjet terapeutický plán. Nejčastěji se jedná o druh alergie – plísně, pyl, srst zvířat, prach, roztoči … Často je zaznamenáváno také emoční, stresové astma. Tady si pomáháme jak zklidňujícími bylinami, tak i nutričními doplňky na stres.

K pozastavení astmatu potřebujeme protizánětlivé byliny, které mají působnost podobně jako kortikoidy – způsobují roztažení průdušek, např. proskurník lékařský a další, které působí jako expektorans a zpomalují vykašlávání. Pískavice – řecké seno, je výborná na dýchací systém.

Nutriční podpora organismu – upravení životosprávy

Omegu 6 živočišnou, saturovanou, mastnou kyselinu určitě také potřebujeme, protože působí jako ochranný mechanismus, avšak je potřeba ji přijímat ve správném poměru 1:3-4. Potřebujeme nepatrný zánět, ale jestliže konzumujeme nadbytek živočišných saturovaných tuků – nadbytek Omega 6, tak se nám v těle budou zvyšovat zánětlivé prostanglandiny. Proto je důležitá jak Omega 3 tak i Omega 6, avšak ve správném poměru. Užíváme proto pouze oleje v přirozenější formě – ne rafinované tuky.

Probiotika – chrání imunitu zažívacího traktu

Vitaminy skupiny B – výborně působí na alergické astma, snižují přecitlivělost na siřičitany

Omega 3 – zde bychom měli hledat koncentráty s vyšším obsahem EPA, jsou silně protizánětlivé a pravidelná suplementace, sníží příznaky astmatu.

Děti při astmatu –  by měly vypít hrnek pískavice denně

Dospělí při astmatu – by měli vypít 2 hrnky pískavice za den

První pomoc při záchvatu astmatu:

Domluvte si u mě termín osobní konzultace,
zeptejte se na cokoliv

Jméno*
Telefon*
E-mail*
Požadavek / Zpráva*
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vaše informace u mě vždy zůstanou v bezpečí.
Máte oslabený imunitní systém a křečové žíly? Je vám často zima nebo se nadměrně potíte? Bolí vás záda, svaly či klouby? Trápí vás silné migrény? Obtěžují vás gynekologické problémy? Nedaří se vám zhubnout, potřebujete poradit s jídelníčkem? Trápí vás kožní problémy, astma, alergie či nespavost?

Názory pacientů

Paní Eva byla moje záchrana po několikatiměsíčních bolestech mé bederní páteře. Byl jsem již dvakrát operován a chirurgové, physiotherapeuti a ortopedove mi nedávali už skoro žádnou naději. Už jsem se smířil s tím, že skončím na vozíčku. Nikdo mi nedokázal pomoci.

Diky alternativním metodám paní Evy nemám žádné bolesti, mohu normálně chodit. Pani Eva okamžitě poznala přícinu a starala se o moje uzdravení.

Paní Evu mohu vřele doporučit. Je to výzva pro všechny, komu lékaři nemohou pomoct, pro ty, kteří se chtějí vyhnout nepotřebným a bolestivým operacím, které stejně nic nepřinesou. A také pro ty, kteří nechtějí polykat léky proti bolestem. Lékům, které mají silné vedlejší účinky a nedostanou se ke kořenu příčiny. 
Děkuji paní Evo.

M. K.

Hezký večer paní Hajská,
děkuji za vytvoření účtu na DNA life. Jinak musím pochválit kyčel mě bolet přestala a už ji cítím  jen nepatrně. Moooc děkuji. :-) Bylo u Vás dobře a těším se na další setkání.

Pěkné, úspěšné dny,
jste skvělá.

B. Z.

Dobrý den, paní Hajská, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za úlevu a zlepšení mého zdravotního stavu. Díky Vaší léčbě jsem zdravější, zlepšila se alergie, imunita a snížily se bolesti zad, bolesti hlavy vymizely. Děkuji a těším se na další setkání. Přeji krásný den.

Jarmila N.

Jsem starší člověk, který dříve trpíval bolestmi zad. Bolesti se opětovně, pravidelně vracely. Moje žena mi proto domluvila termín u paní Evy Hajské a tak jsem její léčbu vyzkoušel. Musím říci, že hned po první návštěvě, jsem se cítil jako změněný, takový lehčí, nevím, jak bych tento stav přesně popsal. Od té doby za paní Evou chodím preventivně po 2 měsících a pociťuji úlevu. Léčba mi zabírá, cítím se stále jako mladík.

František K.

Chtěla bych poděkovat paní Hajské, která mě pomohla od bolesti kloubů v důsledku revmatoidní artritidy a necitlivých prstů na noze. Po návštěvě u ní se cítím dobře, bolesti pominuly a noha je opět v pořádku. Po dlouhé době mohu spát bez bolestí. Děkuji jí za lidský a milý přístup, za nevšední snahu pomáhat a hledat řešení mých problémů.

Sýkorová B.

Chtěla bych napsat ohlas na léčbu břišní akupunktury a zároveň i poděkovat paní Hajské. Měla jsem zánět zubního nervu. Zubař se rozhodl dát na 10 dní léčivou vložku, ale připravoval mě na variantu vytahování zubních nervů. V rámci tohoto mezičasu jsem chodila na břišní akupunkturu, zaměřenou na odstranění zánětu v daném místě a hned po každé procedúře byla bolest nižší a co více, bolest se nevracela. Zkusila jsem používat i protizánětlivou kurkumu, výplachy bylinkami, ale účinek nebyl žádný. Skutečně mám zkušenost, že díky břišní akupunktuře jsem předešla bolestivému zákroku. Zub mám teď normálně zablombovaný a bez komplikací. Mohu jen doporučit při akutním stavu zkusit i takovou alternativní léčbu.

P.K.

Děkuji vřele pani Hajské za necelé roční léčení tinkturami,doplňkami stravy a japonskou akupunkturou. Také svým empatickým a milým přístupem k člověku.Dokáže člověka vyslechnout i jako psycholog,případně poradit v jeho chování.Léčila jsem si u pani Hajské zánět dělohy a s tím související bolest po orgazmu.Já věřila že se vyléčím,manžel byl skeptický,nakonec jsme se dočkali oba dva a já jsem velice vděčná paní Evě za její usílí a snahu mě léčit.Podrobně se vyptává na různé situace které by mohly zdraví ovlivnit a podle toho určuje správnou léčbu.

Dále oceňuji tinkturu s bylinkou proti pocení,protože jsem žena v klimakteriu a tato neřest mě obtěžovala. Když sedím a konzultuji s pani Hajskou můj problém,cítím se s ní jako s kamarádkou,je to moc milá dáma!

Havlíková

Chtěla bych tímto velmi poděkovat paní Evě Hajské, která mi nesmírně pomohla při léčbě revmatoidní artritidy. Než jsem k ní přišla, tak jsem trpěla silnými bolestmi malých kloubů, kdy bez léků na bolest jsem nemohla vyjít z domova. Od revmatologa jsem dostala již kortikoidy, z čehož jsem byla nešťastná. Asi po dvou měsících, kdy jsem navštívila paní Evu Hajskou, se můj zdravotní stav velmi zlepšil, léky na bolest vůbec neberu a revmatolog mi začal snižovat i dávku kortikoidů. V období podzim – zima, které je pro revmatiky nejhorší je mi dobře, necítím žádné bolesti. Zlepšil se i můj psychický stav. Paní Hajská léčí nejen fyzickou stránku, ale také psychickou. Je velmi milá, příjemná a po návštěvě u ní se cítím o 100% lépe.

Lidka F.

Přibližně deset let jsem trpěla gynekologickými potížemi způsobenými především kvasinkovou infekcí, která se neustále vracela. Západní medicína mi nedokázala pomoci, neboť na základě diagnostických metod mi bylo sděleno, že jsem zdravá a ,že se nedá nic dělat. Paní Hajská mě těchto problémů zcela zbavila během přibližně roční léčby.

Klára S.

Zjistila jsem, že metoda japonské akupunktury je skutečně bezbolestná a překvapila mě její účinnost. Trpěla jsem pravidelnými migrénami, kterých intenzita se začala oslabovat díky tomu, že paní Eva léčila příčinu bolestí komplexně: japonskou akupunkturou, úpravou jídelníčku a tinkturami.

Taky chci každému doporučit zakusit její osobní empatický přístup k jakémukoliv problému, který řeší komplexně v rámci svých možností.Taky nevšednou ochotu naslouchat klientovi a společně s ním hledat cestu k uzdravení. Dělá opravdu maximum, aby pomohla.

Eva Č.
Zobrazit více zkušeností od pacientů