Eva Hajská | Názory pacientů | Ceník | O mně | Fórum | Kontakt | Milénova 4, Brno, 638 00 | info@evahajska.cz | +420 602 423 814
Průběh vstupní konzultace Ordinace Ceník O mně Názory pacientů / Reference Diskuzní fórum Kontakt

Tradiční čínská medicína
a akupunktura
Japonská akupunktura Břišní akupunktura Fytoterapie - České byliny Iridiologie Diagnostika z jazyka Tuina Moxování Aurikuloterapie Dietologie

Mohlo by vás zajímat:

Zásady zdravého stravování dle osvědčených poznatků naturopatie Alergie a potravinová intolerance Vysoký krevní tlak Arytmie a palpitace Cévní mozková příhoda Kardiovaskulární dieta Křečové žíly Myomy a cysty Premenstruační syndrom - PMS Endometrióza Menoragie Dysmenorea Menopauza Zažívání Dlouhá polévka Diety Autoimunitní choroby Revmatoidní artritida Onemocnění nadledvinek Nedostatečná činnost štítné žlázy (Hypotyreóza) Nadměrná činnost štítné žlázy (Hypertyreóza) Roztroušená skleróza Nespavost Chronický únavový syndrom Migrény Osteoporóza Imunita Astma Autismus Těžké kovy - Chelatace České byliny Těhotenství a výživa Cukrovka - Diabetes Stres a jak se s ním vyrovnat

Autoimunitní choroby

PROSÍM POZOR: Aktualizovanou verzi tohoto článku nyní najdete na mém novém webu

Autoimunitní choroby

Je to skupina onemocnění, která je charakterizována zánětem a ničením vlastních tkání těla endogenními protilátkami a T-lymfocyty /T-buňky/.

Cizorodé látky mají podobné částice jako naše buňky. Receptory našich buněk jej přijmou za vlastní a tím se vytvoří autoimunitní proces.

T-buňky se tvoří v kostní dřeni, potom putují do brzlíku, kde dozrávají. Jsou nezbytné pro spuštění imunitní reakce. Defekt v brzlíku způsobí, že T-buňky nedozrávají, pak dochází k problému s imunitní odpovědí. Virové infekce aktivují B-buňky, snižují funkci T-buněk, což způsobuje imunitní reakci.

95 % z nás může zjistit z krve, že má virus EBV /Virus Epstein-Barrové/, tak i CMU /Cytomegalovirus/. Záleží na tom, jestli tento virus bude něčím aktivován. Např.: virové, bakteriální a parazitální infekce mohou ovlivnit vznik autoimunitního onemocnění, neboť po překonání virové nemoci je tělo oslabené. Zátěž vede k zánětu a záleží jen na tom, jak si s tím imunitní systém poradí. Jestli je oslaben nebo vyčerpán, nastartuje onemocnění. Enviromentální spouštěče jsou pesticidy, těžké kovy, dieslové výfukové plyny, xenobiotika… Stres, šok, trauma patří k psychickým spouštěčům.

U každého autoimunitního onemocnění provádíme zaléčovací protokol na střeva. Je nutné vytvořit ochranný biofilm. Chceme zaléčit, stimulovat, snížit zánět, zaléčit tkáňovou imunitu. Zjistit, jestli se zde nachází potravinová intolerance.

Máme-li reakce na alergen, tak výsledek autoimunitní reakce je, že vlastní protilátky zabíjí v takové míře, v jaké budeme přijímat, vdechovat daný alergen. Úplně bychom měli vynechat kasein, lepek. Tím dáme tělu možnost nápravy. Ano, když alergen přestaneme přijímat, tak se dá autoimunitní onemocnění řešit. Nezapomeňme, že každé autoimunitní onemocnění souvisí s játry.

Doplňky stravy:

Stabilizovaný extrakt z thymu-brzlíku je vhodný při řešení většiny autoimunitního onemocnění. Normalizuje poměr T-lymfocytů.

Některé byliny např. Uncaria tomentosa /Vilcacora/ mají pozitivní vliv na autoimunitní onemocnění.

Vitaminy a minerály regulují autoimunitní choroby, snižují hladiny hormonu prolaktinu a modulují hodnoty estrogenu. U autoimunitních chorob je často zvýšený prolaktin.

Antioxidanty zabíjí volné radikály.

AUTOIMUNITNÍ TYREODITIDA

Hashimotova tyreoditida se projevuje autoimunitním onemocnění štítné žlázy. Štítná žláza je napadena imunitními buňkami vlastního těla. Dochází k zánětu. Možná etiologie může být genetická predispozice, hormonální nerovnováha, nutriční deficit, prodělaná infekce, radiace či toxické zatížení. Vyšší riziková skupina jsou ženy středního věku, nebo jedinec, který trpí jinou autoimunitní chorobou.

Příznaky jsou stejné jako u klasické štítné žlázy:

Z krevních testů potřebujeme znát: TSH, volný T4+T3 a k tomu T3+protilátky TPO+TG. Když nebudeme mít zvýšené protilátky TPO+TG a zvýšenou T3, jedná se o autoimunitní faktor štítné žlázy. U nás je většinou při odběru krve kontrolována pouze TSH+T4. Je dobré nechat si zkontrolovat ceruloplazmin, aby ukazatel mědi nebyl zvětšený a zinku aby bylo dostatek, protože vyrovnává měď.

Nejdůležitější u autoimunitního onemocnění štítné žlázy je identifikovat spouštěč, doplnit nutriční deficity.

LÉČEBNÝ POSTUP

Nejdříve začneme se zaléčovacím protokolem na střevní mikrobiotu.

Dále řešíme potravinové intolerance a alergie.

V dalším kroku se soustředíme na podporu detoxikace II. fáze jater.

Můžeme podávat různé metylační faktory-aminokyseliny.

Adaptogenní byliny např. withanie dobře zabírají na regeneraci nadledvinek a štítnou žlázu. Tyto dvě žlázy jsou propojeny. Na rozlišení existuje speciální protokol. Zjistíme, jestli se jedná o adrenální doplnění /použili bychom extrakt nadledvinek/ nebo vyčerpání /soustředili bychom se přímo na štítnici/. 90 % osob, které jsou přesvědčeny, že mají poruchu štítné žlázy, má ve skutečnosti problém s nadledvinkami. Je nutné eliminovat halogenní látky /brom, chlór, fluor/. Vodu bychom měli používat jen filtrovanou, protože halogeny sedají na receptory buněk štítné žlázy a způsobují zánět a toxicitu. Halogeny nejsou jen ve vodě, ale i v různých sprejích, zubních pastách. Ideální je používat zubní pastu bez fluoridu. Také autoimunitní osoby by měli používat filtr na sprchu, protože přes pokožku vstřebáváme určité množství chloridu. Nezdá se to, ale pokožka má velkou rozlohu /2 m2/. Kdyby pacient chodil plavat, určitě by si měl vybrat bazén se slanou vodou.

STRAVOVACÍ PLÁN

Důležitý je vyvážený jídelníček.

 Proč radím vyloučit lepek a kasein?

80 % imunity sídlí ve střevě. Lepek se nalepí na střevní stěnu. Když ho přestaneme přijímat, střevům se viditelně uleví. Lepek rozleptává střevní stěnu zevnitř. Vzniká zde zánět a střevní stěnou nepronikají minerály a vitaminy, ale toxiny. Tělo se samo zanáší a dochází k autotoxikaci. Glyadin nacházející se v lepku je prozánětlivá, velice dráždivá látka. Geneticky zpracovaný lepek je daleko agresivnější. Dochází k trvalému chronickému zánětu, narušuje bariéru, která má chránit imunitu. Kravské mléčné výrobky jsou pro imunitní systém alergickou látkou. Holštýnské plemeno chované v Čechách má mléko, které obsahuje A1 kasein. U 80 % lidí vytváří hlen, který se organismus snaží rozložit. Jerseyské plemeno má mléčný kasein přirozenější pro náš organismus. /A2 kasein/ Odlišná biochemická struktura kaseinu stačí, aby ho tělo nepovažovalo za alergen.

Avšak komu byla zjištěna alergie na laktózu, ten bude reagovat alergicky na každý druh mléka.

Důležité jsou potraviny obsahující jód /mořská sůl, mořské ryby/ a košťálová zelenina /růžičková kapusta, kapusta, zelí, brokolice, květák, kedlubna/. Strava by měla být celkově protizánětlivá*/viz článek Kardiovaskulární dieta/. Omezit saturované tuky a zařadit oleje lisované za studena. Výborná jsou i zelená-chlorofylová smoothie.

Hashimotova choroba není způsobena nedostatkem jódu, ale nedostatkem selenu. Půda je dnes chudá na selen. Tento prvek má svoji úlohu i v játrech. Při jeho nedostatku nedochází k dostatečnému štěpení toxinů. Dále je selen nezbytný pro práci endogenního antioxidantu glutathionu a jeho nedostatek vyvolává autoimunitní onemocnění.

Při autoimunitních chorobách nepodceňujeme těžké kovy, např. amalgámová plomba. Tento prvek je v ústech stabilní nejvíce 1 rok. Když ho máme v ústech např. 10 let, kysele prostředí slin narušuje jeho stabilitu a postupně proniká do krve.  Jedná se o denní miliontinu mikrogramů, která za 10-15 let může vyvolat zapomětlivost…

ZÁVĚR

Pro autoimunitní choroby štítné žlázy je zdánlivě málo specifických doplňků. Když se správně identifikuje spouštěč, podpoříme tělo jemu adekvátními doplňky. Přesná identifikace množství minerálů se bude odvíjet z krevních testů a ze zjištění proměny T4 na T3.

Autoimunitní onemocnění štítné žlázy řešíme jako takové autoimunitní onemocnění. I když se jedná o štítnici. Pochopili jsme, že se jedná o zánět, který vyvolává hormonální nerovnováhu autoimunity. Jestliže budeme léčit nerovnováhu, začnou se vylepšovat i ostatní hodnoty a klient se může autoimunity úplně zbavit. Potom zůstává na úspěšné doléčení samotná štítná žláza.

Domluvte si u mě termín osobní konzultace,
zeptejte se na cokoliv

Jméno*
Telefon*
E-mail*
Požadavek / Zpráva*
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vaše informace u mě vždy zůstanou v bezpečí.
Máte oslabený imunitní systém a křečové žíly? Je vám často zima nebo se nadměrně potíte? Bolí vás záda, svaly či klouby? Trápí vás silné migrény? Obtěžují vás gynekologické problémy? Nedaří se vám zhubnout, potřebujete poradit s jídelníčkem? Trápí vás kožní problémy, astma, alergie či nespavost?

Názory pacientů

Paní Eva byla moje záchrana po několikatiměsíčních bolestech mé bederní páteře. Byl jsem již dvakrát operován a chirurgové, physiotherapeuti a ortopedove mi nedávali už skoro žádnou naději. Už jsem se smířil s tím, že skončím na vozíčku. Nikdo mi nedokázal pomoci.

Diky alternativním metodám paní Evy nemám žádné bolesti, mohu normálně chodit. Pani Eva okamžitě poznala přícinu a starala se o moje uzdravení.

Paní Evu mohu vřele doporučit. Je to výzva pro všechny, komu lékaři nemohou pomoct, pro ty, kteří se chtějí vyhnout nepotřebným a bolestivým operacím, které stejně nic nepřinesou. A také pro ty, kteří nechtějí polykat léky proti bolestem. Lékům, které mají silné vedlejší účinky a nedostanou se ke kořenu příčiny. 
Děkuji paní Evo.

M. K.

Hezký večer paní Hajská,
děkuji za vytvoření účtu na DNA life. Jinak musím pochválit kyčel mě bolet přestala a už ji cítím  jen nepatrně. Moooc děkuji. :-) Bylo u Vás dobře a těším se na další setkání.

Pěkné, úspěšné dny,
jste skvělá.

B. Z.

Dobrý den, paní Hajská, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za úlevu a zlepšení mého zdravotního stavu. Díky Vaší léčbě jsem zdravější, zlepšila se alergie, imunita a snížily se bolesti zad, bolesti hlavy vymizely. Děkuji a těším se na další setkání. Přeji krásný den.

Jarmila N.

Jsem starší člověk, který dříve trpíval bolestmi zad. Bolesti se opětovně, pravidelně vracely. Moje žena mi proto domluvila termín u paní Evy Hajské a tak jsem její léčbu vyzkoušel. Musím říci, že hned po první návštěvě, jsem se cítil jako změněný, takový lehčí, nevím, jak bych tento stav přesně popsal. Od té doby za paní Evou chodím preventivně po 2 měsících a pociťuji úlevu. Léčba mi zabírá, cítím se stále jako mladík.

František K.

Chtěla bych poděkovat paní Hajské, která mě pomohla od bolesti kloubů v důsledku revmatoidní artritidy a necitlivých prstů na noze. Po návštěvě u ní se cítím dobře, bolesti pominuly a noha je opět v pořádku. Po dlouhé době mohu spát bez bolestí. Děkuji jí za lidský a milý přístup, za nevšední snahu pomáhat a hledat řešení mých problémů.

Sýkorová B.

Chtěla bych napsat ohlas na léčbu břišní akupunktury a zároveň i poděkovat paní Hajské. Měla jsem zánět zubního nervu. Zubař se rozhodl dát na 10 dní léčivou vložku, ale připravoval mě na variantu vytahování zubních nervů. V rámci tohoto mezičasu jsem chodila na břišní akupunkturu, zaměřenou na odstranění zánětu v daném místě a hned po každé procedúře byla bolest nižší a co více, bolest se nevracela. Zkusila jsem používat i protizánětlivou kurkumu, výplachy bylinkami, ale účinek nebyl žádný. Skutečně mám zkušenost, že díky břišní akupunktuře jsem předešla bolestivému zákroku. Zub mám teď normálně zablombovaný a bez komplikací. Mohu jen doporučit při akutním stavu zkusit i takovou alternativní léčbu.

P.K.

Děkuji vřele pani Hajské za necelé roční léčení tinkturami,doplňkami stravy a japonskou akupunkturou. Také svým empatickým a milým přístupem k člověku.Dokáže člověka vyslechnout i jako psycholog,případně poradit v jeho chování.Léčila jsem si u pani Hajské zánět dělohy a s tím související bolest po orgazmu.Já věřila že se vyléčím,manžel byl skeptický,nakonec jsme se dočkali oba dva a já jsem velice vděčná paní Evě za její usílí a snahu mě léčit.Podrobně se vyptává na různé situace které by mohly zdraví ovlivnit a podle toho určuje správnou léčbu.

Dále oceňuji tinkturu s bylinkou proti pocení,protože jsem žena v klimakteriu a tato neřest mě obtěžovala. Když sedím a konzultuji s pani Hajskou můj problém,cítím se s ní jako s kamarádkou,je to moc milá dáma!

Havlíková

Chtěla bych tímto velmi poděkovat paní Evě Hajské, která mi nesmírně pomohla při léčbě revmatoidní artritidy. Než jsem k ní přišla, tak jsem trpěla silnými bolestmi malých kloubů, kdy bez léků na bolest jsem nemohla vyjít z domova. Od revmatologa jsem dostala již kortikoidy, z čehož jsem byla nešťastná. Asi po dvou měsících, kdy jsem navštívila paní Evu Hajskou, se můj zdravotní stav velmi zlepšil, léky na bolest vůbec neberu a revmatolog mi začal snižovat i dávku kortikoidů. V období podzim – zima, které je pro revmatiky nejhorší je mi dobře, necítím žádné bolesti. Zlepšil se i můj psychický stav. Paní Hajská léčí nejen fyzickou stránku, ale také psychickou. Je velmi milá, příjemná a po návštěvě u ní se cítím o 100% lépe.

Lidka F.

Přibližně deset let jsem trpěla gynekologickými potížemi způsobenými především kvasinkovou infekcí, která se neustále vracela. Západní medicína mi nedokázala pomoci, neboť na základě diagnostických metod mi bylo sděleno, že jsem zdravá a ,že se nedá nic dělat. Paní Hajská mě těchto problémů zcela zbavila během přibližně roční léčby.

Klára S.

Zjistila jsem, že metoda japonské akupunktury je skutečně bezbolestná a překvapila mě její účinnost. Trpěla jsem pravidelnými migrénami, kterých intenzita se začala oslabovat díky tomu, že paní Eva léčila příčinu bolestí komplexně: japonskou akupunkturou, úpravou jídelníčku a tinkturami.

Taky chci každému doporučit zakusit její osobní empatický přístup k jakémukoliv problému, který řeší komplexně v rámci svých možností.Taky nevšednou ochotu naslouchat klientovi a společně s ním hledat cestu k uzdravení. Dělá opravdu maximum, aby pomohla.

Eva Č.
Zobrazit více zkušeností od pacientů