Eva Hajská | Názory pacientů | Ceník | O mně | Fórum | Kontakt | Milénova 4, Brno, 638 00 | info@evahajska.cz | +420 602 423 814
Průběh vstupní konzultace Ordinace Ceník O mně Názory pacientů / Reference Diskuzní fórum Kontakt

Tradiční čínská medicína
a akupunktura
Japonská akupunktura Břišní akupunktura Fytoterapie - České byliny Iridiologie Diagnostika z jazyka Tuina Moxování Aurikuloterapie Dietologie

Mohlo by vás zajímat:

Zásady zdravého stravování dle osvědčených poznatků naturopatie Alergie a potravinová intolerance Vysoký krevní tlak Arytmie a palpitace Cévní mozková příhoda Kardiovaskulární dieta Křečové žíly Myomy a cysty Premenstruační syndrom - PMS Endometrióza Menoragie Dysmenorea Menopauza Zažívání Dlouhá polévka Diety Autoimunitní choroby Revmatoidní artritida Onemocnění nadledvinek Nedostatečná činnost štítné žlázy (Hypotyreóza) Nadměrná činnost štítné žlázy (Hypertyreóza) Roztroušená skleróza Nespavost Chronický únavový syndrom Migrény Osteoporóza Imunita Astma Autismus Těžké kovy - Chelatace České byliny Těhotenství a výživa Cukrovka - Diabetes Stres a jak se s ním vyrovnat

Nespavost

Nespavost léčba

Nespavost je problém, který ovlivní celý náš život. Celý den jsme unaveni, nemáme šanci se na nic soustředit. Tělo se nám viditelně opotřebovává a pomalu stárne.

Spánek

Člověk potřebuje hluboký spánek, nejlépe spánek beze snů. Ideálně bychom měli být 60 až 90 minut v hlubokém spánku. Běžně se ale člověk dostává na 30 až 45 minut do hlubokého spánku.

Léčba nespavosti Brno

Dospělý člověk by měl spát minimálně 7,5 až 9 hodin. Kdo spává 6 nebo méně hodin, totálně se vyčerpává.

Nejkvalitnější spánek nastává daleko před půlnocí a jeho nejlepší kvalita bývá v jeho prvních fázích. Jestliže uléháme až kolem 2. hodiny ranní, to už pouze sníme a do hlubokého spánku se nemáme šanci dostat. Nedochází k odpočinutí, k detoxikaci a k regeneraci organizmu.

U lidí, kteří pracují na směny, dochází k dysbalanci hormonu melatoninu. Je to tzv. hormon mládí, obsahující aminokyselinu tryptofan. Dále se dočteme, že reguluje nervovou soustavu, a hlavně cykly spaní. Aby byl vytvořen melatonin, potřebujeme tmu. Jestliže pracujeme v noci, tak dochází k rozhození cirkadiánního rytmu /porucha střídání spánku a bdění/. Tělo se více namáhá a vyčerpává. Množství melatoninu se s věkem snižuje. Poruchy cirkadiánního rytmu můžeme napravit i bylinami, jako je ženšen nebo rhodiola.

Sny a probuzení

Když si pamatujeme sny, nemáme kvalitní, hluboký, regenerační spánek.

Kdo dobře usíná, ale budí se v 1.-2.-3. hodinu v noci, příčina může být spojená s játry nebo s nadledvinkami a jejich hormonem kortizol. I tyto potíže se dají odstranit adaptogenními bylinami.

V tuto hodinu, když se někdo budí s bolestí žaludku, potýká se jistě s dvanácterníkovými vředy. Bolest se ještě více prohloubí, když se v noci najíme snad i s dobrým úmyslem pomoct si. Nezapomeňme, že stárnutím ubývá v žaludku kyselost. Sáhnout po antacidech nedoporučuji, ale spíše změnu životního stylu /pravidelné vycházky, sportování, pravidelný rytmus i v jídle atd./.

Jestli jsme rychle usnuli a při probuzení kolem 3. hodiny stále o něčem přemýšlíme, probudili jsme se ze stresu, i když naše tělo funguje relativně dobře.

S nervovou soustavou je spojený typ nespavosti, při které stále cítíme svaly a klouby. Když se ráno probouzíme unaveni, je to jedna z reakcí organismu na nedostatek hořčíku.

Z bylinek na kvalitnější spánek je výborný kozlík lékařský, ale při nízkém krevním tlaku se nedoporučuje, protože ho ještě více sníží. Dále např. meduňka a další, které nabudí spánek a pomáhají i při trávení.

Problémy s usínáním

Ten, kdo má problém usnout, může být přepracovaný, nebo jeho mysl neustále řeší problémy. Když se nám před spaním stále honí myšlenky a nemůžeme „vypnout“, potřebujeme zvýšit příjem hořčíku. Chronické, dlouhodobé potíže s usínáním nás přivádějí k zamyšlení, kde je chyba. Např. špatný životní styl, kdy vůbec nesportujeme, málo chodíme na čerstvý vzduch. S nespavostí je propojen i pocit únavy, o které možná vůbec netušíte, že signalizuje nerovnováhu bakterií ve střevech /tzv. dysbiózu/.

Pokud „náctileté“ dítě trpí nespavostí a často popíjí ledové nápoje, nebo rádo rozkousává led, zaručeně potřebuje zařadit do stravy vápník. Doporučuji pastu Tahini ze sezamu nebo mák. Vápník působí na nervovou soustavu, a tím ovlivňuje i spánek.

Častá a velká chuť na pečivo poukazuje na nedostatek aminokyseliny tryptofan. Tryptofan se v mozku za pomocí pyridoxinu /B6/ mění na serotonin, látku přenášející nervové vzruchy, která ovlivňuje jak nálady, tak i spánek. Nedostatečný příjem tryptofanu z potravy nebo jeho špatné vstřebávání snižuje množství serotoninu a následně i hladinu hormonu melatonin, o kterém již byla zmínka. Tryptofan se nachází v ořechách kešu, slunečnicových semenech, ovesných vločkách, banánech, krůtím a kuřecím mase

Tradiční čínská medicína a nespavost

Tradiční čínská medicína poukazuje na stres, hněv, naštvanost a na jiné emoce, které vedou k stísněnosti jater. Jang stoupá nahoru k srdci. Při horkosti nebo tlaku na hrudi nemůžeme usnout.

Při stoupající horkosti do střední částí těla /játra, žaludek, slezina/ se to projeví vírem myšlenek při usínání a množstvím snů.

Bude-li horkost nebo tlak v dolním ohništi – pod pupkem, náš spánek bude lehký, usneme hned, ale často se budeme budit. Ovlivňuje to i energie ledvin oslabená strachem.

Po těžkém jídle ve večerních hodinách nemůže přijít JIN, který spánek navozuje. Proto večeře by měla být alespoň 2-3 hodiny před spaním. Stagnující potraviny se také promění v horkost a poškozují srdce. Oheň v srdci způsobují i mastná a silně kořeněná jídla.

Závěr

Správná léčba by v prvé řadě měla být zaměřená na příčiny, které mohou být zdrojem nespavosti, na pravidelnost spánkové hygieny a využití bylinných kapek, tablet nebo čajů, které jsou vhodné a dnes již dostupné.

Domluvte si u mě termín osobní konzultace,
zeptejte se na cokoliv

Jméno*
Telefon*
E-mail*
Požadavek / Zpráva*
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vaše informace u mě vždy zůstanou v bezpečí.
Máte oslabený imunitní systém a křečové žíly? Je vám často zima nebo se nadměrně potíte? Bolí vás záda, svaly či klouby? Trápí vás silné migrény? Obtěžují vás gynekologické problémy? Nedaří se vám zhubnout, potřebujete poradit s jídelníčkem? Trápí vás kožní problémy, astma, alergie či nespavost?

Názory pacientů

Paní Eva byla moje záchrana po několikatiměsíčních bolestech mé bederní páteře. Byl jsem již dvakrát operován a chirurgové, physiotherapeuti a ortopedove mi nedávali už skoro žádnou naději. Už jsem se smířil s tím, že skončím na vozíčku. Nikdo mi nedokázal pomoci.

Diky alternativním metodám paní Evy nemám žádné bolesti, mohu normálně chodit. Pani Eva okamžitě poznala přícinu a starala se o moje uzdravení.

Paní Evu mohu vřele doporučit. Je to výzva pro všechny, komu lékaři nemohou pomoct, pro ty, kteří se chtějí vyhnout nepotřebným a bolestivým operacím, které stejně nic nepřinesou. A také pro ty, kteří nechtějí polykat léky proti bolestem. Lékům, které mají silné vedlejší účinky a nedostanou se ke kořenu příčiny. 
Děkuji paní Evo.

M. K.

Hezký večer paní Hajská,
děkuji za vytvoření účtu na DNA life. Jinak musím pochválit kyčel mě bolet přestala a už ji cítím  jen nepatrně. Moooc děkuji. :-) Bylo u Vás dobře a těším se na další setkání.

Pěkné, úspěšné dny,
jste skvělá.

B. Z.

Dobrý den, paní Hajská, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za úlevu a zlepšení mého zdravotního stavu. Díky Vaší léčbě jsem zdravější, zlepšila se alergie, imunita a snížily se bolesti zad, bolesti hlavy vymizely. Děkuji a těším se na další setkání. Přeji krásný den.

Jarmila N.

Jsem starší člověk, který dříve trpíval bolestmi zad. Bolesti se opětovně, pravidelně vracely. Moje žena mi proto domluvila termín u paní Evy Hajské a tak jsem její léčbu vyzkoušel. Musím říci, že hned po první návštěvě, jsem se cítil jako změněný, takový lehčí, nevím, jak bych tento stav přesně popsal. Od té doby za paní Evou chodím preventivně po 2 měsících a pociťuji úlevu. Léčba mi zabírá, cítím se stále jako mladík.

František K.

Chtěla bych poděkovat paní Hajské, která mě pomohla od bolesti kloubů v důsledku revmatoidní artritidy a necitlivých prstů na noze. Po návštěvě u ní se cítím dobře, bolesti pominuly a noha je opět v pořádku. Po dlouhé době mohu spát bez bolestí. Děkuji jí za lidský a milý přístup, za nevšední snahu pomáhat a hledat řešení mých problémů.

Sýkorová B.

Chtěla bych napsat ohlas na léčbu břišní akupunktury a zároveň i poděkovat paní Hajské. Měla jsem zánět zubního nervu. Zubař se rozhodl dát na 10 dní léčivou vložku, ale připravoval mě na variantu vytahování zubních nervů. V rámci tohoto mezičasu jsem chodila na břišní akupunkturu, zaměřenou na odstranění zánětu v daném místě a hned po každé procedúře byla bolest nižší a co více, bolest se nevracela. Zkusila jsem používat i protizánětlivou kurkumu, výplachy bylinkami, ale účinek nebyl žádný. Skutečně mám zkušenost, že díky břišní akupunktuře jsem předešla bolestivému zákroku. Zub mám teď normálně zablombovaný a bez komplikací. Mohu jen doporučit při akutním stavu zkusit i takovou alternativní léčbu.

P.K.

Děkuji vřele pani Hajské za necelé roční léčení tinkturami,doplňkami stravy a japonskou akupunkturou. Také svým empatickým a milým přístupem k člověku.Dokáže člověka vyslechnout i jako psycholog,případně poradit v jeho chování.Léčila jsem si u pani Hajské zánět dělohy a s tím související bolest po orgazmu.Já věřila že se vyléčím,manžel byl skeptický,nakonec jsme se dočkali oba dva a já jsem velice vděčná paní Evě za její usílí a snahu mě léčit.Podrobně se vyptává na různé situace které by mohly zdraví ovlivnit a podle toho určuje správnou léčbu.

Dále oceňuji tinkturu s bylinkou proti pocení,protože jsem žena v klimakteriu a tato neřest mě obtěžovala. Když sedím a konzultuji s pani Hajskou můj problém,cítím se s ní jako s kamarádkou,je to moc milá dáma!

Havlíková

Chtěla bych tímto velmi poděkovat paní Evě Hajské, která mi nesmírně pomohla při léčbě revmatoidní artritidy. Než jsem k ní přišla, tak jsem trpěla silnými bolestmi malých kloubů, kdy bez léků na bolest jsem nemohla vyjít z domova. Od revmatologa jsem dostala již kortikoidy, z čehož jsem byla nešťastná. Asi po dvou měsících, kdy jsem navštívila paní Evu Hajskou, se můj zdravotní stav velmi zlepšil, léky na bolest vůbec neberu a revmatolog mi začal snižovat i dávku kortikoidů. V období podzim – zima, které je pro revmatiky nejhorší je mi dobře, necítím žádné bolesti. Zlepšil se i můj psychický stav. Paní Hajská léčí nejen fyzickou stránku, ale také psychickou. Je velmi milá, příjemná a po návštěvě u ní se cítím o 100% lépe.

Lidka F.

Přibližně deset let jsem trpěla gynekologickými potížemi způsobenými především kvasinkovou infekcí, která se neustále vracela. Západní medicína mi nedokázala pomoci, neboť na základě diagnostických metod mi bylo sděleno, že jsem zdravá a ,že se nedá nic dělat. Paní Hajská mě těchto problémů zcela zbavila během přibližně roční léčby.

Klára S.

Zjistila jsem, že metoda japonské akupunktury je skutečně bezbolestná a překvapila mě její účinnost. Trpěla jsem pravidelnými migrénami, kterých intenzita se začala oslabovat díky tomu, že paní Eva léčila příčinu bolestí komplexně: japonskou akupunkturou, úpravou jídelníčku a tinkturami.

Taky chci každému doporučit zakusit její osobní empatický přístup k jakémukoliv problému, který řeší komplexně v rámci svých možností.Taky nevšednou ochotu naslouchat klientovi a společně s ním hledat cestu k uzdravení. Dělá opravdu maximum, aby pomohla.

Eva Č.
Zobrazit více zkušeností od pacientů