Eva Hajská | Názory pacientů | Ceník | O mně | Fórum | Kontakt | Milénova 4, Brno, 638 00 | info@evahajska.cz | +420 602 423 814
Průběh vstupní konzultace Ordinace Ceník O mně Názory pacientů / Reference Diskuzní fórum Kontakt

Tradiční čínská medicína
a akupunktura
Japonská akupunktura Břišní akupunktura Fytoterapie - České byliny Iridiologie Diagnostika z jazyka Tuina Moxování Aurikuloterapie Dietologie

Mohlo by vás zajímat:

Zásady zdravého stravování dle osvědčených poznatků naturopatie Alergie a potravinová intolerance Vysoký krevní tlak Arytmie a palpitace Cévní mozková příhoda Kardiovaskulární dieta Křečové žíly Myomy a cysty Premenstruační syndrom - PMS Endometrióza Menoragie Dysmenorea Menopauza Zažívání Dlouhá polévka Diety Autoimunitní choroby Revmatoidní artritida Onemocnění nadledvinek Nedostatečná činnost štítné žlázy (Hypotyreóza) Nadměrná činnost štítné žlázy (Hypertyreóza) Roztroušená skleróza Nespavost Chronický únavový syndrom Migrény Osteoporóza Imunita Astma Autismus Těžké kovy - Chelatace České byliny Těhotenství a výživa Cukrovka - Diabetes Stres a jak se s ním vyrovnat

Osteoporóza a revmatická artritida

Při osteoporóza nám řídnou kostní tkáně.

Celosvětově touto nemocí trpí každá třetí žena a každý pátý muž ve věku nad 50 let. Podle odborníků lze označit za hlavní příčinu osteoporózy v České republice nedostatečný příjem vápníku ve stravě.

Vápník potřebujeme celoživotně. Získáváme ho ze stravy nebo suplementárně. Preventivně doporučuji denně 2 lžíce sezamové pasty Tahini, nebo fermentovanou sóji:  tempeh a natto a listovou zeleninu.

Nadměrná nebo jednostranná konzumace stravy s vysokým obsahem fosforu /např. jídlo obsahující konzervanty, mléčné výrobky, maso, ryby, vajíčka, luštěniny, kvasnice, sycené nápoje/může vést k odvápňování kostí. Chemicky se fosfor v těle váže na vápník a močí ho vylučujeme.

Ukládání vápníku do kostí se děje zhruba do 25.roku života, kdy je důležitá  nejen zdravá strava, ale i sport /běh, skákání přes švihadlo../.

Hormonální léčba osteoporózy zvýší hustotu kostí pouze po dobu 2-3let. Pak nastává rapidní pokles ukládání vápníku a kost se stává více porézní .

Osteoporóza léčba

Mezi rizikové endokrinologické faktory nemoci se řadí menopauza. Zde je snížena produkce estrogenů. Dále zvýšená činnost štítné žlázy, která může vyvolávat revmatoidní artritidu. Jde o zánětlivé autoimunitní onemocnění, které nejčastěji zasahuje menší klouby /prsty, zápěstí/ a oslabuje imunitu. Zánětlivé onemocnění až poškození kloubu větších /kyčelních a kolena/ specifikujeme jako osteoartritidu. Těmito nemoci častěji trpí ženy než muži, a to kvůli nedostatku estrogenu, hormonu, který působí na buňky všech tkání.

Jaký je rozdíl mezi revmatoidní artritidou a osteoartritidou?

Revmatoidní artritida je autoimunitní onemocnění. To znamená, že náš imunitní systém napadá své vlastní zdravé tkáně, klouby a orgány a bojuje s nimi jako s vetřelci.

Revmatoidní artritida je chronický zánětlivý typ artritidy, který způsobuje, že se kloubní výstelka zanítí. I když je tvořena pouze několika málo vrstvami buněk, působí výstelka jako  ochranný obal a brání nežádoucím látkám před vniknutím do kloubu. Buňky uvnitř navíc produkují látky promazávající kloub. Když se tato citlivá výstelka zanítí, ztvrdne a začne se přeplňovat tekutinou. To způsobí otok kloubu, přetrvávající bolest, tuhost. Může dojít i k tomu, že kloub prakticky nedá používat.

Při osteoartritidě dochází k poškození chrupavky a pružných tkání, které chrání konce kostí před vzájemným obrušováním. Osteoartritida je charakteristická vytvářením kostních ostruh (kostních výrůstků) v důsledku fyzického opotřebování kosti.

Osteoartritida postihuje pouze klouby a to včetně kloubů ruky, kolena, páteře a kyčle. Osteoartritida způsobuje bolesti a kloubní ztuhlost. Často dochází také k omezení pohyblivosti, protože postižené klouby se neohýbají tak snadno.

U těchto onemocnění hledáme spouštěč, který v drtivé většině se ukazuje v dlouhodobém používání antacid, infekce např.salmonely nebo otrava jídlem.

Antacida nám sníží pálení žáhy a zvýší nám antagonisty histaminu. Tak v žaludku necítíme negativní dopad. Antacida vyvolávají alkalické prostředí v žaludku /avšak žaludek potřebuje kyselé/, strava se nám nenatráví a tato disbalance se ukazuje nadváhou nebo i rozhozením štítné žlázy. Je dobré si uvědomit, že antacida obsahují soli těžkých kovů- hliník…Tyto přípravky jsou určeny ke krátkodobému užívání pouze 20-22 týdnů. Při dlouhodobém a pravidelném užívání máme v žaludku soustavně zásadité prostředí a to může vést až k autoimunitnímu onemocnění nebo k rakovině žaludka.

U kloubních onemocnění se zaměřujeme na protizánětlivou stravu. Měli bychom denně sníst 400-500mg zeleniny, omezit saturované tuky, snížit množství červeného masa, vynechat kravské mléko, pšenici-lepek. Pryč s bílým pečivem a bílou moukou! Důležité je i omezit syrová rajčata. Jejich tepelnou úpravou se lépe uvolní  a vstřebá lykopen pro potlačení chronických zánětů kloubů. Nepoužívat i jinou lilkovitou zeleninu, která je silně kyselinotvorná podporující otoky a artrózu. Taky doporučuji omezit brambory.

Kloubní bolestivost je možné zmírnit i analgetickými bylinami –Harpágem, Vrbou, Řimbabou, Arnikou. Alkalizovat kyselost a snížit zánět pomáhají zelené potraviny: Spirulina, Chlorella…,minerály Mg, Ca…,speciální protizánětlivé byliny: Topol, Pampeliška, Kopřiva…

Harpágo /Čertův dráb/ je specifická bylina, která působí jak antirevmaticky, tak i analgeticky, antialergicky a je výborná k upravení zažívacího traktu.

V každém případě nabízím každému test na potravinové intolerance-FOOD DETECTIVE, který zjistí vaši toleranci na 60 druhů potravin.

Postup léčby rozděluji na 3 etapy:

1./ Nejprve čistíme tělo, konkrétně střevo specifickýma bylinami/ Lapacho, Ořešák…/

2./ Po uplynutí 1-2 měsíců zaléčíme sliznice střeva a žaludku. Nasadíme probiotika. Probiotikum potřebuje prebiotikum-dle mé indikace-Jilm horský, který vytvoří ochranný filtr pro celé zažívání.

3./ Nakonec se bolavé klouby léčí antioxidanty ve vysokých dávkách, které pohltí volné radikály ze zánětlivého procesu.

Pro výživu a bolesti kloubů v lékárnách seženeme opravdu kvalitní terapeutická léčiva. Avšak výsledky se dostavují pouze v malé míře, někdy vůbec, neboť tyto preparáty bychom měli používat první 3 měsíce ve zvýšených dávkách kolem 1500 až 3000mg na den. Následně léčiva užíváme v menších dávkách a bez přestávek.

Po delší době pocítíme účinnost těchto preparátů. Nejdůležitější je Chondroitin sulfát, Glukosamin sulfát, také MSM a extrakt Boswelie.

Domluvte si u mě termín osobní konzultace,
zeptejte se na cokoliv

Jméno*
Telefon*
E-mail*
Požadavek / Zpráva*
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vaše informace u mě vždy zůstanou v bezpečí.
Máte oslabený imunitní systém a křečové žíly? Je vám často zima nebo se nadměrně potíte? Bolí vás záda, svaly či klouby? Trápí vás silné migrény? Obtěžují vás gynekologické problémy? Nedaří se vám zhubnout, potřebujete poradit s jídelníčkem? Trápí vás kožní problémy, astma, alergie či nespavost?

Názory pacientů

Paní Eva byla moje záchrana po několikatiměsíčních bolestech mé bederní páteře. Byl jsem již dvakrát operován a chirurgové, physiotherapeuti a ortopedove mi nedávali už skoro žádnou naději. Už jsem se smířil s tím, že skončím na vozíčku. Nikdo mi nedokázal pomoci.

Diky alternativním metodám paní Evy nemám žádné bolesti, mohu normálně chodit. Pani Eva okamžitě poznala přícinu a starala se o moje uzdravení.

Paní Evu mohu vřele doporučit. Je to výzva pro všechny, komu lékaři nemohou pomoct, pro ty, kteří se chtějí vyhnout nepotřebným a bolestivým operacím, které stejně nic nepřinesou. A také pro ty, kteří nechtějí polykat léky proti bolestem. Lékům, které mají silné vedlejší účinky a nedostanou se ke kořenu příčiny. 
Děkuji paní Evo.

M. K.

Hezký večer paní Hajská,
děkuji za vytvoření účtu na DNA life. Jinak musím pochválit kyčel mě bolet přestala a už ji cítím  jen nepatrně. Moooc děkuji. :-) Bylo u Vás dobře a těším se na další setkání.

Pěkné, úspěšné dny,
jste skvělá.

B. Z.

Dobrý den, paní Hajská, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za úlevu a zlepšení mého zdravotního stavu. Díky Vaší léčbě jsem zdravější, zlepšila se alergie, imunita a snížily se bolesti zad, bolesti hlavy vymizely. Děkuji a těším se na další setkání. Přeji krásný den.

Jarmila N.

Jsem starší člověk, který dříve trpíval bolestmi zad. Bolesti se opětovně, pravidelně vracely. Moje žena mi proto domluvila termín u paní Evy Hajské a tak jsem její léčbu vyzkoušel. Musím říci, že hned po první návštěvě, jsem se cítil jako změněný, takový lehčí, nevím, jak bych tento stav přesně popsal. Od té doby za paní Evou chodím preventivně po 2 měsících a pociťuji úlevu. Léčba mi zabírá, cítím se stále jako mladík.

František K.

Chtěla bych poděkovat paní Hajské, která mě pomohla od bolesti kloubů v důsledku revmatoidní artritidy a necitlivých prstů na noze. Po návštěvě u ní se cítím dobře, bolesti pominuly a noha je opět v pořádku. Po dlouhé době mohu spát bez bolestí. Děkuji jí za lidský a milý přístup, za nevšední snahu pomáhat a hledat řešení mých problémů.

Sýkorová B.

Chtěla bych napsat ohlas na léčbu břišní akupunktury a zároveň i poděkovat paní Hajské. Měla jsem zánět zubního nervu. Zubař se rozhodl dát na 10 dní léčivou vložku, ale připravoval mě na variantu vytahování zubních nervů. V rámci tohoto mezičasu jsem chodila na břišní akupunkturu, zaměřenou na odstranění zánětu v daném místě a hned po každé procedúře byla bolest nižší a co více, bolest se nevracela. Zkusila jsem používat i protizánětlivou kurkumu, výplachy bylinkami, ale účinek nebyl žádný. Skutečně mám zkušenost, že díky břišní akupunktuře jsem předešla bolestivému zákroku. Zub mám teď normálně zablombovaný a bez komplikací. Mohu jen doporučit při akutním stavu zkusit i takovou alternativní léčbu.

P.K.

Děkuji vřele pani Hajské za necelé roční léčení tinkturami,doplňkami stravy a japonskou akupunkturou. Také svým empatickým a milým přístupem k člověku.Dokáže člověka vyslechnout i jako psycholog,případně poradit v jeho chování.Léčila jsem si u pani Hajské zánět dělohy a s tím související bolest po orgazmu.Já věřila že se vyléčím,manžel byl skeptický,nakonec jsme se dočkali oba dva a já jsem velice vděčná paní Evě za její usílí a snahu mě léčit.Podrobně se vyptává na různé situace které by mohly zdraví ovlivnit a podle toho určuje správnou léčbu.

Dále oceňuji tinkturu s bylinkou proti pocení,protože jsem žena v klimakteriu a tato neřest mě obtěžovala. Když sedím a konzultuji s pani Hajskou můj problém,cítím se s ní jako s kamarádkou,je to moc milá dáma!

Havlíková

Chtěla bych tímto velmi poděkovat paní Evě Hajské, která mi nesmírně pomohla při léčbě revmatoidní artritidy. Než jsem k ní přišla, tak jsem trpěla silnými bolestmi malých kloubů, kdy bez léků na bolest jsem nemohla vyjít z domova. Od revmatologa jsem dostala již kortikoidy, z čehož jsem byla nešťastná. Asi po dvou měsících, kdy jsem navštívila paní Evu Hajskou, se můj zdravotní stav velmi zlepšil, léky na bolest vůbec neberu a revmatolog mi začal snižovat i dávku kortikoidů. V období podzim – zima, které je pro revmatiky nejhorší je mi dobře, necítím žádné bolesti. Zlepšil se i můj psychický stav. Paní Hajská léčí nejen fyzickou stránku, ale také psychickou. Je velmi milá, příjemná a po návštěvě u ní se cítím o 100% lépe.

Lidka F.

Přibližně deset let jsem trpěla gynekologickými potížemi způsobenými především kvasinkovou infekcí, která se neustále vracela. Západní medicína mi nedokázala pomoci, neboť na základě diagnostických metod mi bylo sděleno, že jsem zdravá a ,že se nedá nic dělat. Paní Hajská mě těchto problémů zcela zbavila během přibližně roční léčby.

Klára S.

Zjistila jsem, že metoda japonské akupunktury je skutečně bezbolestná a překvapila mě její účinnost. Trpěla jsem pravidelnými migrénami, kterých intenzita se začala oslabovat díky tomu, že paní Eva léčila příčinu bolestí komplexně: japonskou akupunkturou, úpravou jídelníčku a tinkturami.

Taky chci každému doporučit zakusit její osobní empatický přístup k jakémukoliv problému, který řeší komplexně v rámci svých možností.Taky nevšednou ochotu naslouchat klientovi a společně s ním hledat cestu k uzdravení. Dělá opravdu maximum, aby pomohla.

Eva Č.
Zobrazit více zkušeností od pacientů