Eva Hajská | Názory pacientů | Ceník | O mně | Fórum | Kontakt | Milénova 4, Brno, 638 00 | info@evahajska.cz | +420 602 423 814
Průběh vstupní konzultace Ordinace Ceník O mně Názory pacientů / Reference Diskuzní fórum Kontakt

Tradiční čínská medicína
a akupunktura
Japonská akupunktura Břišní akupunktura Fytoterapie - České byliny Iridiologie Diagnostika z jazyka Tuina Moxování Aurikuloterapie Dietologie

Mohlo by vás zajímat:

Zásady zdravého stravování dle osvědčených poznatků naturopatie Alergie a potravinová intolerance Vysoký krevní tlak Arytmie a palpitace Cévní mozková příhoda Kardiovaskulární dieta Křečové žíly Myomy a cysty Premenstruační syndrom - PMS Endometrióza Menoragie Dysmenorea Menopauza Zažívání Dlouhá polévka Diety Autoimunitní choroby Revmatoidní artritida Onemocnění nadledvinek Nedostatečná činnost štítné žlázy (Hypotyreóza) Nadměrná činnost štítné žlázy (Hypertyreóza) Roztroušená skleróza Nespavost Chronický únavový syndrom Migrény Osteoporóza Imunita Astma Autismus Těžké kovy - Chelatace České byliny Těhotenství a výživa Cukrovka - Diabetes Stres a jak se s ním vyrovnat

Těžké kovy - Chelatace

Před nastavením individuálního stravovacího programu k samotné chelataci musí být každý pacient otestován.

Těžké kovy - Chelatace

V Čechách zatím testovací zařízení není, ale laboratoře jsou všude po světě: v Polsku, v Německu, v Anglii, v Dánsku…

Test vlasů: toxicita těžkých kovů může být měřena testováním vlasů

Analýza minerálů ve vlasech je jedním z ukazatelů stupně zatížení těla toxiny.

Test moči: ukáže, jak probíhá vylučování těžkých kovů

Před začátkem chelatace potřebujeme udělat krevní testy, abychom zkontrolovali transaminázy /jaterní testy/. Kdyby byly hodnoty zvýšené, tak před zahájením samotné chelatace nejdříve řešíme zlepšení funkce jater. Krevní testy děláme každé 2 měsíce.

Riziko pro organismus začíná v momentě, kdy naměřené hodnoty těžkých kovů 10x přesahují povolený limit. V tomto případě uvažujeme o chelataci. Někdy však postačí léčebně podpořit zažívání a správnou funkci jater a ledvin.

Fáze chelatace

Proces trvá od 2 až do 12 měsíců. Jedná se o aktivní čištění organismu specifickými doplňky stravy. Celý program má aktivní chelatační fázi a následnou dočišťovací fázi. Nejdůležitější je mít ve stravě hodně vlákniny, konzumovat dostatek zeleniny a ovoce. Pít dostatek tekutin. Ideální je do jídelníčku přidat ještě 2 lžíce Psyllia, nebo Inulin. Může se použít i Aloe vera. Denně je nutné vypít 3 l tekutin. Při vyšším množství bychom zbytečně přetěžovali ledviny. Vyprazdňování by mělo být 1-3 krát za den.

Nutrienty používané k chelataci

a/ Velmi důležité jsou buněčné čističe, které pomáhají transportovat těžký kov z buňky do krve. Zřídka, ale může nastat kontraindikace – pocit deprese, nebo čpavkový zápach moči /vysoká hladina amoniaku/. Dávku v tomto případě snížíme.

b/ Konzumace multivitaminu je nezbytná. Chelatační látka váže na sebe i potřebné minerály pro tělo, proto musíme doplňovat minerální látky, ráno a odpoledne podáváme chelatační činidlo.

c/ Vitamin C snižuje toxicitu, zánětlivost a zvyšuje oxidativní potenciál v buňkách. Užíváme jej formou zatěžovacího testu.

d/ Látky zvyšující hladinu Glutathionu v těle. Glutathion-LGT je hlavní antioxidant jater, nejsilnější nitrobuněční antioxidant, který se podílí na veškerých detoxikačních a protizánětlivých pochodech.

e/ Silné antioxidanty, které pomáhají vylučovat těžké kovy z tkání a zlepšují proces chelatace. Také chrání nervovou soustavu. Nejčastěji se používá k vylučování rtuti nebo olova.

f/ Minerály pomáhají chránit před kadmiem, arzenem, rtutí a pomáhají s jejich vylučováním. Dále redukují hladinu glutationu a samotnou toxicitu.

g/ MSM podporuje detoxikační proces jater.

h/ Silná probiotika + hodně vlákniny + dostatek vody nám chrání slizniční imunitu. Vytváří se biofilm, který zabrání, aby se chelatovaný kov vstřebal zpátky do těla.

i/ Chelatační bylinná tinktura nám pomáhá s uvolňováním těžkých kovů z tkání mozku.

j/ Humátové soli váží těžké kovy na buněčné úrovni.

k/ Česnek je důležitá bylina, která obnovuje hladinu střevních bakterií a zlepšuje chelataci. Ke snížení česnekového pachu se doporučuje žvýkat petrželové listy.

l/ Některé byliny, např. proskurník lékařský chrání orgán před působením těžkých kovů, které jsou přes ně vylučovány.

m/ Chlorela patří mezi chelatační činidlo, které však začíná čistit organismus až v zažívání.

Samozřejmě, že neužíváme všechny uvedené látky najednou. Nutrienty ordinujeme podle krevních testů.

Autismus

Je velká škoda, že v současnosti v Česku nejsou specializovaná střediska na těžké kovy. Je to deficit zvlášť pro děti s autismem, nebo děti trpící následky po očkování.  Je zajímavé, že tyto děti mají také společné fyzické problémy, které se nemoci PAS obvykle nepřisuzují. Většina těchto dětí trpí potravinovými alergiemi a ekzémy, střevními problémy, zácpou/průjmy, přemnožením kvasinek, poruchou regulace imunitního systému a poruchami spánku... Detailní testování často odhalí vysoké hladiny těžkých kovů a jiných toxinů.

Co je biomedický přístup?

Biomedické intervence jsou založeny na hypotéze, že naše děti jsou přetížené kombinací těžkých kovů (rtuti, olova a hliníku), virů a bakterií. Tyto toxiny zpomalují nebo znemožňují normální biochemické pochody v těle a mají za následek fyzické a hlavně mentální projevy, kterým říkáme PAS.

Jakou radost můžeme vidět na tvář rodičů, když po vyčištění organismu jsou jejich děti schopné najednou komunikovat ne jenom slovy, ale i celými větami. Nemůžeme po chelataci vždy na 100 % očekávat tento zázrak, neboť kognitivní funkce mohou být i genetické.

Ale určitě by každé autistické dítě, nebo dítě s Aspergerovým syndromem mělo být testováno na toxicitu těžkých kovů.

Domluvte si u mě termín osobní konzultace,
zeptejte se na cokoliv

Jméno*
Telefon*
E-mail*
Požadavek / Zpráva*
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vaše informace u mě vždy zůstanou v bezpečí.
Máte oslabený imunitní systém a křečové žíly? Je vám často zima nebo se nadměrně potíte? Bolí vás záda, svaly či klouby? Trápí vás silné migrény? Obtěžují vás gynekologické problémy? Nedaří se vám zhubnout, potřebujete poradit s jídelníčkem? Trápí vás kožní problémy, astma, alergie či nespavost?

Názory pacientů

Paní Eva byla moje záchrana po několikatiměsíčních bolestech mé bederní páteře. Byl jsem již dvakrát operován a chirurgové, physiotherapeuti a ortopedove mi nedávali už skoro žádnou naději. Už jsem se smířil s tím, že skončím na vozíčku. Nikdo mi nedokázal pomoci.

Diky alternativním metodám paní Evy nemám žádné bolesti, mohu normálně chodit. Pani Eva okamžitě poznala přícinu a starala se o moje uzdravení.

Paní Evu mohu vřele doporučit. Je to výzva pro všechny, komu lékaři nemohou pomoct, pro ty, kteří se chtějí vyhnout nepotřebným a bolestivým operacím, které stejně nic nepřinesou. A také pro ty, kteří nechtějí polykat léky proti bolestem. Lékům, které mají silné vedlejší účinky a nedostanou se ke kořenu příčiny. 
Děkuji paní Evo.

M. K.

Hezký večer paní Hajská,
děkuji za vytvoření účtu na DNA life. Jinak musím pochválit kyčel mě bolet přestala a už ji cítím  jen nepatrně. Moooc děkuji. :-) Bylo u Vás dobře a těším se na další setkání.

Pěkné, úspěšné dny,
jste skvělá.

B. Z.

Dobrý den, paní Hajská, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za úlevu a zlepšení mého zdravotního stavu. Díky Vaší léčbě jsem zdravější, zlepšila se alergie, imunita a snížily se bolesti zad, bolesti hlavy vymizely. Děkuji a těším se na další setkání. Přeji krásný den.

Jarmila N.

Jsem starší člověk, který dříve trpíval bolestmi zad. Bolesti se opětovně, pravidelně vracely. Moje žena mi proto domluvila termín u paní Evy Hajské a tak jsem její léčbu vyzkoušel. Musím říci, že hned po první návštěvě, jsem se cítil jako změněný, takový lehčí, nevím, jak bych tento stav přesně popsal. Od té doby za paní Evou chodím preventivně po 2 měsících a pociťuji úlevu. Léčba mi zabírá, cítím se stále jako mladík.

František K.

Chtěla bych poděkovat paní Hajské, která mě pomohla od bolesti kloubů v důsledku revmatoidní artritidy a necitlivých prstů na noze. Po návštěvě u ní se cítím dobře, bolesti pominuly a noha je opět v pořádku. Po dlouhé době mohu spát bez bolestí. Děkuji jí za lidský a milý přístup, za nevšední snahu pomáhat a hledat řešení mých problémů.

Sýkorová B.

Chtěla bych napsat ohlas na léčbu břišní akupunktury a zároveň i poděkovat paní Hajské. Měla jsem zánět zubního nervu. Zubař se rozhodl dát na 10 dní léčivou vložku, ale připravoval mě na variantu vytahování zubních nervů. V rámci tohoto mezičasu jsem chodila na břišní akupunkturu, zaměřenou na odstranění zánětu v daném místě a hned po každé procedúře byla bolest nižší a co více, bolest se nevracela. Zkusila jsem používat i protizánětlivou kurkumu, výplachy bylinkami, ale účinek nebyl žádný. Skutečně mám zkušenost, že díky břišní akupunktuře jsem předešla bolestivému zákroku. Zub mám teď normálně zablombovaný a bez komplikací. Mohu jen doporučit při akutním stavu zkusit i takovou alternativní léčbu.

P.K.

Děkuji vřele pani Hajské za necelé roční léčení tinkturami,doplňkami stravy a japonskou akupunkturou. Také svým empatickým a milým přístupem k člověku.Dokáže člověka vyslechnout i jako psycholog,případně poradit v jeho chování.Léčila jsem si u pani Hajské zánět dělohy a s tím související bolest po orgazmu.Já věřila že se vyléčím,manžel byl skeptický,nakonec jsme se dočkali oba dva a já jsem velice vděčná paní Evě za její usílí a snahu mě léčit.Podrobně se vyptává na různé situace které by mohly zdraví ovlivnit a podle toho určuje správnou léčbu.

Dále oceňuji tinkturu s bylinkou proti pocení,protože jsem žena v klimakteriu a tato neřest mě obtěžovala. Když sedím a konzultuji s pani Hajskou můj problém,cítím se s ní jako s kamarádkou,je to moc milá dáma!

Havlíková

Chtěla bych tímto velmi poděkovat paní Evě Hajské, která mi nesmírně pomohla při léčbě revmatoidní artritidy. Než jsem k ní přišla, tak jsem trpěla silnými bolestmi malých kloubů, kdy bez léků na bolest jsem nemohla vyjít z domova. Od revmatologa jsem dostala již kortikoidy, z čehož jsem byla nešťastná. Asi po dvou měsících, kdy jsem navštívila paní Evu Hajskou, se můj zdravotní stav velmi zlepšil, léky na bolest vůbec neberu a revmatolog mi začal snižovat i dávku kortikoidů. V období podzim – zima, které je pro revmatiky nejhorší je mi dobře, necítím žádné bolesti. Zlepšil se i můj psychický stav. Paní Hajská léčí nejen fyzickou stránku, ale také psychickou. Je velmi milá, příjemná a po návštěvě u ní se cítím o 100% lépe.

Lidka F.

Přibližně deset let jsem trpěla gynekologickými potížemi způsobenými především kvasinkovou infekcí, která se neustále vracela. Západní medicína mi nedokázala pomoci, neboť na základě diagnostických metod mi bylo sděleno, že jsem zdravá a ,že se nedá nic dělat. Paní Hajská mě těchto problémů zcela zbavila během přibližně roční léčby.

Klára S.

Zjistila jsem, že metoda japonské akupunktury je skutečně bezbolestná a překvapila mě její účinnost. Trpěla jsem pravidelnými migrénami, kterých intenzita se začala oslabovat díky tomu, že paní Eva léčila příčinu bolestí komplexně: japonskou akupunkturou, úpravou jídelníčku a tinkturami.

Taky chci každému doporučit zakusit její osobní empatický přístup k jakémukoliv problému, který řeší komplexně v rámci svých možností.Taky nevšednou ochotu naslouchat klientovi a společně s ním hledat cestu k uzdravení. Dělá opravdu maximum, aby pomohla.

Eva Č.
Zobrazit více zkušeností od pacientů