Eva Hajská | Názory pacientů | Ceník | O mně | Fórum | Kontakt | Milénova 4, Brno, 638 00 | info@evahajska.cz | +420 602 423 814
Průběh vstupní konzultace Ordinace Ceník O mně Názory pacientů Diskuzní fórum Kontakt

Tradiční čínská medicína
a akupunktura
Japonská akupunktura Břišní akupunktura Fytoterapie - České byliny Iridiologie Diagnostika z jazyka Tuina Moxování Aurikuloterapie Dietologie

Mohlo by vás zajímat:

Zásady zdravého stravování dle osvědčených poznatků naturopatie Alergie a potravinová intolerance Vysoký krevní tlak Arytmie a palpitace Cévní mozková příhoda Kardiovaskulární dieta Křečové žíly Myomy a cysty Premenstruační syndrom - PMS Endometrióza Menoragie Dysmenorea Menopauza Zažívání Dlouhá polévka Diety Autoimunitní choroby Revmatoidní artritida Onemocnění nadledvinek Nedostatečná činnost štítné žlázy (Hypotyreóza) Nadměrná činnost štítné žlázy (Hypertyreóza) Roztroušená skleróza Nespavost Chronický únavový syndrom Migrény Osteoporóza Imunita Astma Autismus Těžké kovy - Chelatace České byliny Těhotenství a výživa Cukrovka - Diabetes Stres a jak se s ním vyrovnat

Zažívání

Zažívání - pálení žáhy léčba

V zažívacím traktu začíná 95 % onemocnění tím, že jídlo správně nenatrávíme. Ano, dysfunkce zažívání bývá příčinou mnoha chorob.

Abychom mohli efektivně využívat nutriční látky obsažené ve stravě, je nezbytné, aby naše zažívání správně fungovalo. Když se jídlo v našem trávicím ústrojí nezpracuje, jak by mělo, vytvoří se toxické prostředí ve střevech. Střevní stěna se ztenčuje a lehce propouští toxiny do krevního oběhu.

Hypochlorhydrie

Po 25. roce života má většina lidí sníženou tvorbu kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Tento stav označujeme pojmem hypochlorhydrie. Význam žaludeční kyseliny je v tom, že zabíjí parazity, bakterie a viry, které se dostávají do těla s potravou. Kyselina chlorovodíková je nutná i k uvolňování minerálních látek z potravy, zvlášť k vstřebávání vitamínu B12. Sliznice žaludku produkuje speciální sloučeninu zvanou vnitřní faktor, která je nutná pro správné vstřebávání kobalaminu. Chronickým zánětem narušená sliznice žaludku toho již není schopná.

Známky nedostatku minerálů jako chudokrevnost, špatný stav nehtů, kůže a vlasů může indikovat též malé množství žaludeční kyseliny.

Nedostatečnost žaludečních šťáv přispívá ke zvýšeným hodnotám bakterie Helicobacter pylori až k její přemnožení.

Syndromy, které doprovázejí pacienta:

  1. říhání, nadýmání, plynatost hned po jídle
  2. pocit plnosti po jídle
  3. reflux – pálení žáhy
  4. alergie na potraviny
  5. svědění kolem konečníku
  6. slabé nehty, které se odlupují a praskají
  7. akné – poukazuje na toxické látky, které prostupují střevem a dostávají se do žaludku
  8. rozšířené a popraskané žilky kolem očí a nosu

Léčba těchto zažívacích problémů (hypochlorhydrie)

Lidé, kteří prošli nějakým traumatem anebo jsou v dlouhodobém stresu, mívají často žaludeční problémy. I u takovéto psychické příčiny nasazujeme probiotika. Užíváme je nalačno, aby se probiotikum nenatrávilo s potravou a zapijeme dostatečným množstvím vody. Doporučuji i tablety Betain HCl.

Velice účinné na stimulaci HCl /kyseliny chlorovodíkové/ v žaludku je jablečný ocet /pouze v bio kvalitě/, 1 polévková lžíce s trochou vody před každým jídlem. Lze také použít citronovou šťávu ve vodě 10 – 20 min před hlavním jídlem. Důležitou roli hraje hořká zelenina /rukola, čekanka…/ a hořké byliny /pampeliška, vachta, řepík, hořec…/ začleněné do jídelníčku, které stimulují tvorbu žaludečních šťáv. Dobrých účinků se dosahuje i užíváním trávicích pankreatických enzymů a minerálů.

Hyperchlorhydrie

Hyperchlorhydrie je nadměrná tvorba žaludečních šťáv. Nejčastějším příznakem je pálení žáhy – reflux. Nadbytkem HCl se jídlo se vrací jícnovou trubicí. U refluxu často hraje roli i stres. Jestliže jde o fyziologický problém se záklopkou, zjišťuje se to pomocí gastroskopie.

Průvodním syndromem je nadýmání.

Příčiny jsou různé:

Léčba - pálení žáhy aj.

Pacienti s refluxem by měli jíst obilné kaše s vařenou zeleninou. Jíst by měli častěji a menší dávky. Bílkovinová jídla na oběd a lehčí – sacharidová jídla k večeři. Dobrá rada pro spaní je zvýšit podložku pod hlavou. K léčbě se zde nedávají bylinné tinktury s alkoholem. Na začátku se trávení zaléčí úpravou jídelníčku. Projeví se to pravděpodobně i úbytkem váhy pacienta. Pravidelný pohyb hodně podporuje úpravu zažívání.

Reflux se léčí antacidy. Antacida sníží pálení žáhy, zvýší antagonisty histaminu, a tím pádem necítíme nepříjemné příznaky pálení žáhy. Antacida nebyla vyvinuta k dlouhodobému užívání. Měli by se používat jen zřídka při akutních potížích. Zvyšují ph v žaludku z hodnoty 2 na 3,5. Prostředí už není kyselé, ale zásadité. Jídlo se správně nenatráví a dochází k nedoživení.

Antacida obsahují také sloučeniny těžkých kovů. Dlouhodobá aplikace může způsobit poruchu vstřebávání fosfátů, skrze mechanismus reakce hliníku s fosfáty za vzniku nerozpustných solí.

Taky následkem silných chemických léků dochází k přemnožení špatných bakterií a úbytku dobrých bakterií. Tato dysbióza vzniká i po infekční nemoci. Dobrá rada na průjmové projevy je černé uhlí, které na sebe nabalí špatnou bakterii.

Na rozlišení našich potíží (jestli máme hypo nebo hyperchlorhydrii) je dobré vyzkoušet nalačno vypít roztok s jablečným octem nebo citrónem před jídlem. Kdyby nás to doslova řezalo, pálilo, trpíme hyperchlorhydrií.

Po zaléčení akutních příznaků hyperchlorhydrie zlepšujeme střevní mikroflóru probiotiky. Když se léčba dobře nastaví, tak většinou dochází k výraznému zlepšení už do 1 týdne. Jestliže k zlepšení nedochází, tak často pacient dělá dietní chybu – např. si dává kávu na lačno nebo před spaním skleničku vína.

Nejefektivněji nám zde pomáhá prášek jilm horský.

Tablety DGL lékořice jsou ideální pro zaléčování sliznice zažívacího traktu. Jsou vhodné i pro osoby s vysokým krevním tlakem, protože deglycyrizovaná lékořice tlak nezvyšuje.

Domluvte si u mě termín osobní konzultace,
zeptejte se na cokoliv

Jméno*
Telefon*
E-mail*
Požadavek / Zpráva*
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vaše informace u mě vždy zůstanou v bezpečí.
Máte oslabený imunitní systém a křečové žíly? Je vám často zima nebo se nadměrně potíte? Bolí vás záda, svaly či klouby? Trápí vás silné migrény? Obtěžují vás gynekologické problémy? Nedaří se vám zhubnout, potřebujete poradit s jídelníčkem? Trápí vás kožní problémy, astma, alergie či nespavost?

Názory pacientů

Dobrý den, paní Hajská, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za úlevu a zlepšení mého zdravotního stavu. Díky Vaší léčbě jsem zdravější, zlepšila se alergie, imunita a snížily se bolesti zad, bolesti hlavy vymizely. Děkuji a těším se na další setkání. Přeji krásný den.

Jarmila N.

Jsem starší člověk, který dříve trpíval bolestmi zad. Bolesti se opětovně, pravidelně vracely. Moje žena mi proto domluvila termín u paní Evy Hajské a tak jsem její léčbu vyzkoušel. Musím říci, že hned po první návštěvě, jsem se cítil jako změněný, takový lehčí, nevím, jak bych tento stav přesně popsal. Od té doby za paní Evou chodím preventivně po 2 měsících a pociťuji úlevu. Léčba mi zabírá, cítím se stále jako mladík.

František K.

Chtěla bych poděkovat paní Hajské, která mě pomohla od bolesti kloubů v důsledku revmatoidní artritidy a necitlivých prstů na noze. Po návštěvě u ní se cítím dobře, bolesti pominuly a noha je opět v pořádku. Po dlouhé době mohu spát bez bolestí. Děkuji jí za lidský a milý přístup, za nevšední snahu pomáhat a hledat řešení mých problémů.

Sýkorová B.

Chtěla bych napsat ohlas na léčbu břišní akupunktury a zároveň i poděkovat paní Hajské. Měla jsem zánět zubního nervu. Zubař se rozhodl dát na 10 dní léčivou vložku, ale připravoval mě na variantu vytahování zubních nervů. V rámci tohoto mezičasu jsem chodila na břišní akupunkturu, zaměřenou na odstranění zánětu v daném místě a hned po každé procedúře byla bolest nižší a co více, bolest se nevracela. Zkusila jsem používat i protizánětlivou kurkumu, výplachy bylinkami, ale účinek nebyl žádný. Skutečně mám zkušenost, že díky břišní akupunktuře jsem předešla bolestivému zákroku. Zub mám teď normálně zablombovaný a bez komplikací. Mohu jen doporučit při akutním stavu zkusit i takovou alternativní léčbu.

P.K.

Děkuji vřele pani Hajské za necelé roční léčení tinkturami,doplňkami stravy a japonskou akupunkturou. Také svým empatickým a milým přístupem k člověku.Dokáže člověka vyslechnout i jako psycholog,případně poradit v jeho chování.Léčila jsem si u pani Hajské zánět dělohy a s tím související bolest po orgazmu.Já věřila že se vyléčím,manžel byl skeptický,nakonec jsme se dočkali oba dva a já jsem velice vděčná paní Evě za její usílí a snahu mě léčit.Podrobně se vyptává na různé situace které by mohly zdraví ovlivnit a podle toho určuje správnou léčbu.

Dále oceňuji tinkturu s bylinkou proti pocení,protože jsem žena v klimakteriu a tato neřest mě obtěžovala. Když sedím a konzultuji s pani Hajskou můj problém,cítím se s ní jako s kamarádkou,je to moc milá dáma!

Havlíková

Chtěla bych tímto velmi poděkovat paní Evě Hajské, která mi nesmírně pomohla při léčbě revmatoidní artritidy. Než jsem k ní přišla, tak jsem trpěla silnými bolestmi malých kloubů, kdy bez léků na bolest jsem nemohla vyjít z domova. Od revmatologa jsem dostala již kortikoidy, z čehož jsem byla nešťastná. Asi po dvou měsících, kdy jsem navštívila paní Evu Hajskou, se můj zdravotní stav velmi zlepšil, léky na bolest vůbec neberu a revmatolog mi začal snižovat i dávku kortikoidů. V období podzim – zima, které je pro revmatiky nejhorší je mi dobře, necítím žádné bolesti. Zlepšil se i můj psychický stav. Paní Hajská léčí nejen fyzickou stránku, ale také psychickou. Je velmi milá, příjemná a po návštěvě u ní se cítím o 100% lépe.

Lidka F.

Přibližně deset let jsem trpěla gynekologickými potížemi způsobenými především kvasinkovou infekcí, která se neustále vracela. Západní medicína mi nedokázala pomoci, neboť na základě diagnostických metod mi bylo sděleno, že jsem zdravá a ,že se nedá nic dělat. Paní Hajská mě těchto problémů zcela zbavila během přibližně roční léčby.

Klára S.

Zjistila jsem, že metoda japonské akupunktury je skutečně bezbolestná a překvapila mě její účinnost. Trpěla jsem pravidelnými migrénami, kterých intenzita se začala oslabovat díky tomu, že paní Eva léčila příčinu bolestí komplexně: japonskou akupunkturou, úpravou jídelníčku a tinkturami.

Taky chci každému doporučit zakusit její osobní empatický přístup k jakémukoliv problému, který řeší komplexně v rámci svých možností.Taky nevšednou ochotu naslouchat klientovi a společně s ním hledat cestu k uzdravení. Dělá opravdu maximum, aby pomohla.

Eva Č.

Na paní Hajskou jsem se obrátila kvůli přirozenější alternativě dlouholeté hormonální léčby, jejíž vedlejším účinkem byla např. nepravidelná menstruace nebo nadměrné pocení i při sebemenší zátěži. Navrhovaná léčba pomocí japonské akupunktury v kombinaci s bylinnými tinkturami a přírodními doplňky mi obnovila (v té době cca rok vynechanou) menstruaci už po třech návštěvách, které jsem absolvovala v měsíčních intervalech. Na začátku bylo krvácení velmi intenzivní, ale pomocí bylin mi upraveno do vyhovujícího stavu. Relativně hned vymizelo i nadměrné pocení.

Léčba mého hormonálního systému je běh na dlouhou trať, takže v tomto smyslu zatím nelze říct, jak moc je přírodní způsob účinný, ale u toho, co si mohu ověřit, vidím výrazné zlepšení či napravení doprovodných problémů. Zároveň oceňuji pečlivý přístup paní Hajské (zajímá se o člověka celkově) a ochotu pomoci při jakýchkoliv - i akutních potížích, kvůli nimž jsem původně na terapii nepřišla (migréna, bolest nohou, problémy s krční páteří, praskání v uchu...).

V.P.

Bude mi 70 let, v mládí jsem měla úraz a od té doby mě stále provázely problémy s krční páteří. Byla jsem až závislá na lécích proti bolesti a pravidelně jsem chodila na rehabilitace. Podle lékařů měl můj úraz krční páteře vliv na postupnou deformaci celé páteře. S tím bylo spojené celkové zhoršování stavu celé páteře.

Před 13 měsíci jsem začala pravidelně chodit na akupunkturu k paní Hajské a došlo u mne celkovému uvolnění krční páteře, bez bolestí a bez omezení hybnosti. Díky akupunktuře mi také ustoupili bolesti v levém kolenním kloubu a v levé kyčli. Mohla jsem tím pádem výrazně omezit množství léků, které užívám.

Také po dřívější obrně lícního nervu jsem byla nucena brát velké množství analgetik a spasmolytik. Zde je díky akupunktuře přímo vidět zlepšení – levý koutek úst mi již nepadá dolů a levé oko lze úplně otevřít. Zároveň u mne došlo k úpravě vysokého krevního tlaku, kdy mi lékaři tvrdili, že jsem s množstvím užívaných léků již na hranici.

Celkově se mi se mi akupunktura jeví jako velmi úspěšná. Po pravidelných návštěvách u paní Hajské mi ustoupilo hodně problémů a také beru minimum léků, což se s dřívějškem nedá vůbec srovnat.

Prachařová